KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14024086
nr 1402 4086
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Oljemålning, Landskap med älv. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 29x38, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Utrop:
400 kr
måndag 7 juni 2021
kl 20:05:24
Ivan Constantin Johansson
Läs mer om Ivan Constantin Johansson